Svíčkování uší

Svíčkování uší

Aplikace ušních svíček představuje velmi účinnou metodu přírodní medicíny. V těle člověka proudí energie a pokud dojde k jejímu zablokování, člověk pociťuje bolest. Aplikace napomáhá k uvolnění a obnovení toku této energie a odstraňuje vzniklý energetický blok. Fungují na principu komínového efektu, kdy teplo a energie vytvořené při hoření svíčky, změkčují v těle nahromaděný odpad (zánět, maz, jiné nečistoty) a vzniklý podtlak ho vytahuje přes kůži z těla ven na stěnu svíčky. Pomocí této starověké metody se daří rozpouštět i zastaralé pozůstatky zánětů. Práce se svíčkama je účinná, bez kontraindikací a organismus na tuto terapii reaguje velmi dobře.

Ušní svíčky se aplikují při akutní a chronické rýmě, zánětu mandlí (nejlépe podchytit ihned v začátku, pak je možné se i vyhnout podávání antibiotik), při bolesti a omezení pohybu čelistních kloubů, bolesti ucha a jeho okolí, hučení v uších, slabých a středně silných závratích pocházejících od uší, slabé a střední snížení kvality sluchu, na unavené oči ...

Použití svíček není nijak věkově omezeno. U dětí záleží na tom, zda dítě dovede v klidu ležet cca 30 minut. Nedoporučuje se používat na sliznice, do otevřených ran, v oblasti srdce, na vrchní části hlavy (korunní čakra) a u těhotných žen. 

Počet aplikací je velice individuální. Vždy záleží na daném problému, na tom v jakém je stádiu a rozsahu. Nejčastěji je v rozpětí od 3 do 10 aplikací, ale jsou i případy, že svíčka zabere hned napoprvé. Svíčky se dobře doplňují s dalšími terapiemi.